Ne yapmaya çalışıyorum ?

Blog yazısı yazarak ne yapmaya çalışıyorum ?

Blog yazısı yazmamdaki en büyük sebeplerden birisi konuşma dili ile yazışma dilinin arasındaki farklılıklar olduğunu gerçek hayatta birebir olarak tecrübe etmemden kaynaklanıyor.

Bir birey olarak gerçek hayatta çok güzel, akıcı, doğru bir şekilde konuşuyor iseniz bunu duygularınız, mimikleriniz gibi bir çok fiziki özelliklerimizi değişkenliklerini kullanarak sağlayabiliyoruz.

Bu yüzdendir ki yazışma dili olarak ifade ettiğim bireyin kendini yazılı, metinsel bir şekilde ifade etmesi ile sözlü, konuşma eylemi ile ifade etmesi arasındaki dengeyi sağlamak amaçıyla blog yazıları yazmaya çabalıyorum.

Blog yazılarımın okunup, okunmaması, güzel olup, olmaması şu andaki hedeflerim arasında olmadığı bir kesin net bir konu olduğunu bilmenizi isterim.

Gelecek zamanlarda bu yazıları kendim okuduğumda çok güleceğim kesindir çünkü şu anda bir duygusal yaklaşım ile yazıyorum lakin gelecek zamanda aynı duyguyu yakalayamadığım için çok saçma bir yazı olduğunu biliyorum lakin hata yapmadan, doğruyu öğrenemeyeceğimizi de çok iyi biliyorum.

O yüzden dir ki ;

Hatalar yapın, yanlış insanlar tanıyın, gereksiz kişiler ile zaman kayıbı yaşayın ama hayatın geri kalanının edindiğiniz tecrübeler ile tekrarlamamaya çalışın!